Sprzedaż pism w lipcu 2009 roku.

10 10 2009

Jak zdążyło Nas już do tego przyzwyczaić, ZKDP opublikowało miesięczne zestawienie sprzedaży pism za lipiec tego roku.  Jeśli chodzi o same cyferki to wyglądają one następująco: CD Action – 82 825 sprzedanych egzemplarzy (63% nakładu), dwumiesięcznik Komputer Świat Gry – 24 181 (67%), natomiast zamykający stawkę  magazyn Play! sprzedał  się w liczbie 19 558 sztuk (55% wszystkich wydrukowanych egzemplarzy).

Patrząc na moje poprzednie zestawienia – opracowane jeszcze na starej platformie blogowej – nie da się nie zauważyć stagnacji na rynku prasy komputerowej. Po cichu liczyłem, że  wiosenny upadek Clicka spowoduje jakąś zauważalną migrację czytelnika. Jak się okazuje – były to płonne nadzieje. Widocznie Ci którzy kupowali ten miesięcznik zaprzestali nabywania prasy komputerowej lub po prostu byli czytelnikami pozostałych magazynów. Jeśli miałbym postawić swoje pieniądze na którąś z tych dwóch opcji obstawiałbym wersję nr 2. Niestety nie znam badań współczytelnictwa Clicka, aby móc to poprzeć twardymi dowodami.

Z drugiej strony, gdy porównamy sprzedaż kategorii growych pism komputerowych rok do roku, ujawni się neisamowity spadek sprzedaży w tym segmencie. W licpu 2008 roku 4 magazyny obecne na rynku (CD Action, Click, Play, Komputer Świat Gry) sprzedały się łącznie w liczbie sięgającej 200 000 sztuk. Rok później wynik ten oscyluje w granicach 125 000 egzemplarzy dla 3 magazynów, z których jeden jest dwymiesięcznikiem (a więc leży w kioskach dwa razy dłużej).  To chyba najdobitniej obrazuje nam stan polskiego czytelnictwa.   

Sprzedaż pism komputerowych w lipcu 2009 r.

Reklamy

Działania

Information

2 Komentarze

19 02 2013
Rena

This is certainly the third blog, of urs I personally went through.
However , I really enjoy this one, “Sprzedaż pism w lipcu 2009
roku. Branża gier” the very best. Thank you ,Edwin

21 02 2013
propane heater

It’s remarkable in favor of me to have a website, which is helpful for my know-how. thanks admin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: